Bal karnawałowy jest długo wyczekiwaną atrakcją przez dzieci. 31 stycznia 2024r. odbył się w naszej szkole- Bal karnawałowy 2024.Tego dnia w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, żołnierze, policjantów, strażaków, elfy... Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. W trakcie wybrano króla i królową balu- wśród uczniów klas młodszych tytuł ten otrzymali: A. Napierała i T. Ostrowski. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.
Szkolny Konkurs Recytatorski
- 31.01.2024
Dnia 31.01.2024 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Szkolnego Konkurs Recytatorskiego dla klas IV-VII. Wszyscy uczestnicy wspaniale przygotowali recytację dbając o doskonałą interpretację, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.
Jury w składzie: Dyrektor p. Małgorzata Kubiak, p. Aleksandra Bandura-Topolska, Lena Kowlaczyk, Klaudia Orłowska wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce Nikodem Majewski, kl. V
II miejsce Lena Ziemniak, Igor Piórko, kl. VI
III miejsce Jessica Piórko, kl. IV, Maja Wójcik, kl. VI
Wszyscy uczestnicy konkursu szkolnego otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Ferie zimowe 2024 – przydatne informacje
- 30.01.2024
Ferie zimowe w Polsce, w roku 2024 będą odbywać się w terminie 15 stycznia – 25 lutego, w przypadku województwa lubuskiego jest to okres od 12 do 25 lutego.
Kuratorium Oświaty, życzy aby tegoroczny wypoczynek dzieci i młodzieży odbywający się podczas ferii zimowych był bezpieczny i obfitujący w pozytywne emocje dla jego uczestników oraz profesjonalnie przygotowany i poprowadzony przez organizatorów wypoczynku. W trosce o naszych najmłodszych lubuszan pragniemy przypomnieć kilka najważniejszych zasad dotyczących wyboru, przebiegu, kontroli i zgłaszania ewentualnych nieprawidłowości w organizacji wypoczynku ferii zimowych 2024 r.
Kuratorium Oświaty, Policja, Państwowa Straż Pożarna czy Państwowa Inspekcja Sanitarna już podjęły środki i działania aby tegoroczne ferie zimowe było możliwie jak najbardziej bezpieczne. Oprócz ewentualnych działań doraźnych, już przed terminem rozpoczęcia wypoczynku dzieci i młodzieży, przygotowują się i planują kontrole wypoczynków na terenie naszego województwa. Kontrole będą dotyczyć takich aspektów jak:
- posiadania odpowiednich kwalifikacji przez kadrę opiekującą się dziećmi,
- bezpieczeństwa i higieny, a także programu zajęć,
- zapewnienia uczestnikom dostępu do opieki medycznej,
- spełniania przez obiekt wymagań ochrony przeciwpożarowej,
- zakwaterowania (stan techniczny, higiena i estetyka pokoi, mebli oraz dostosowanie miejsc do liczby uczestników),
- utrzymania higieny osobistej (zachowanie standardów dostępności do urządzeń sanitarnych oraz zimnej i ciepłej wody, środków higieny osobistej, wyposażenie łazienek),
- bezpieczeństwem zajęć sportowo-rekreacyjnych (stan techniczny oraz sprawność urządzeń rekreacyjnych i sprzętu sportowego),
- realizacji zasad dobrej praktyki higienicznej, dobrej praktyki produkcyjnej, analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli (GHP/GMP/HACCP),
- warunków żywienia zbiorowego,
- stanu sanitarno-higienicznego i technicznego pomieszczeń bloku żywieniowego oraz wyposażenia,
- sposobu przechowywania środków spożywczych oraz realizacji przepisów krajowych i unijnych w tym zakresie.
Każdy wypoczynek, aby mógł się odbyć w sposób legalny musi być zgłoszony przez jego organizatora na platformie Bazy wypoczynku: https://wypoczynek.men.gov.pl/
Tam jest weryfikowany pod względem wymogów i aktualnych przepisów prawa dotyczących wypoczynku dzieci i młodzieży przez wyznaczonego do tego zadania pracownika Kuratorium Oświaty.
Każdy rodzic lub opiekun logując się na stronie https://wypoczynek.men.gov.pl/ poprzez odszukaj zgłoszenie, może sprawdzić czy dany wypoczynek jest zarejestrowany w Bazie wypoczynku. Jeśli jest, to uzyskać informacje na temat organizatora wypoczynku oraz rodzaju, terminu, lokalizacji, liczbie uczestników i ramowym programie tegoż wypoczynku.
Rodzicom i opiekunom polecamy zakładkę rodzice. Warto także zapoznać się z poradnikiem bezpiecznego wypoczynku, który znaleźć można także w załącznikach do tego tekstu. Czy też informacjami na stronie Ministerstwa dotyczącego ferii zimowych 2024: https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2
Przypominamy także o możliwości sprawdzenia autokaru poprzez stronę: https://bezpiecznyautobus.gov.pl/, a także zapoznanie się z tekstem bezpieczna podróż autobusem. W załącznikach do tekstu znajdą Państwo wykaz punktów kontroli autobusów.
W przypadku wypoczynku organizowanego poza granicami naszego kraju podajemy przydatne strony internetowe:
- https://www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego – znajdą tam Państwo informacje na temat numeru 112 , który jest bezpłatnym i dostępnym na terenie całej Unii Europejskiej systemem powiadamiania alarmowego,
- https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych – znajdą tam Państwo informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w przypadku kliknięcia w odpowiedni kraj znaleźć można informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
- https://odyseusz.msz.gov.pl/ – to bezpłatny serwis służący rejestracji wyjazdu za granicę. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.
Ponadto polecamy zapoznanie się z poradnikiem pierwszej pomocy przy odmrożeniach: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/poradnik-pacjenta-pierwsza-pomoc-przy-odmrozeniach,8542.html
Numery alarmowe i interwencyjne:
- numer alarmowy – 112
- Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim – 95 7 255 000 oraz numer alarmowy w przypadku telefonów poza godzinami pracy Kuratorium – 784 675 096
- Sanepid – numer telefonu do właściwej ze względu na miejsce organizacji wypoczynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz numer alarmowy w przypadku telefonów poza godzinami pracy w/w Powiatowych Stacji – 888 588 492
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- 30.01.2024
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 28. 01. 2024 r. Cel 32. Finału WOŚP to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.
Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. I jak co roku nasi uczniowie: Lena Kowalczyk, Klaudia Orłowska, Wojciech Szymański włączyli się do zbiórki i kwestowali wspólnie z wolontariuszami. Gratulujemy i zachęcamy innych!Fundacja planuje kupić urządzania dla
- diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
- diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
- diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
- rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
- torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.
Koncert LBK "Orfeusz"
- 29.01.2024
W poniedziałek 29. 01.2024r. gościliśmy w naszej szkole muzyków z zaprzyjaźnionego LBK "Orfeusz", którzy tym razem przyjechali do nas z kolejnym koncertem pt. "Czy znasz te melodie- muzyka z kreskówek" i zaprezentowali nam utwory z kultowych animacji. Tematem przewodnim były melodie z bajek, które niegdyś święciły triumfy w oglądalności wśród najmłodszych widzów. Usłyszeliśmy melodie z następujących bajek: "Bolek i Lolek", "Gumisie", "Przygody Koziołka Matołka", "Miś Uszatek"," Przygody kota Filemona", "Reksio". My dorośli, pamiętamy każdą nutę i każde słowo tekstu. Wspólnie z muzykami, przedszkolakami i uczniami powróciliśmy na moment wspomnieniami do dzieciństwa. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie.
Dzień Babci i Dziadka
- 27.01.2024
„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia.
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola i klas młodszych gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki i uczniowie od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy do nas zawitają. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały: wiersze, piosenki, tańce oraz skecz, który ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Na zakończenie chóralnie odśpiewały STO LAT!!! I obdarowały własnoręcznie przygotowanymi prezentami.To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie