Mam przyjemność poinformować Państwa o zakończeniu akcji Lidla ” Szkoły Pełne Talentów 2″, w której uczestniczyła nasza szkoła. Ilość zebranych talenciaków to 934 sztuki. Pragniemy podziękować Wam za ogromne zaangażowanie podczas zbierania Talenciaków. Za udział w tej akcji i zebrane a następnie przekazane naklejki otrzymaliśmy pomoce dydaktyczne, które umilą czas naszym dzieciom w czasie pobytu na świetlicy szkolnej. Dziękujemy!!! Opiekun akcji: U. Deptuła
Spotkanie z policjantami- profilaktyka bezpieczeństwa LUPO oraz cyberprzemoc i odpowiedzialność karna osób nieletnich
- 21.11.2023
W dniu 21. 11.2023r. w ramach profilaktyki bezpieczeństwa z LUPO w naszym przedszkolu i szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie: starszym posterunkowym Agatą Żak i młodszym aspirantem Łukaszem Celińskim. Podczas pogadanki dzieci kl. I, II,III i nasze przedszkolaczki poznały i utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji lub samych pasów. Zaproszeni goście zwrócili przedszkolakom uwagę na konieczność noszenia odblasków, a także na obowiązek jeżdżenia przez nich w specjalnych fotelikach lub podkładkach oraz obowiązkowym zapinaniu pasów w samochodzie. Nie obyło się bez wielu pytań dotyczących codziennej pracy policjanta. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden przedszkolak nie będzie się obawiał spotkania z funkcjonariuszem policji, który kojarzyć się im będzie z osobą, do której zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc.
Podczas spotkania, które odbyło się w dwóch grupach: starszych uczniowie kl. IV – V i VI- VII funkcjonariusz policji przedstawił zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne oraz omówił zagrożenia płynące z użytkowania Internetu i telefonii komórkowej, wskazując zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii. Uczniowie zostali zapoznani z formami cyberprzemocy oraz procedurą postępowania w przypadku dotknięcia ich tym zjawiskiem. Policjant zaznaczył jak ważne jest odpowiedzialne korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej oraz jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych, m. in.: za rejestrowanie filmów bez zgody osoby nagrywanej lub publikowanie ośmieszających zdjęć. Na spotkaniu poruszono także problem znieważania urzędnika państwowego: nauczyciele i kary za to grożące. Ważne i cenne są takie spotkania, które mówią nam o tych wszystkich zagrożeniach współczesnego świata, naszych prawach ale także konsekwencjach i odpowiedzialności karnej wśród nieletnich. Ponadto poruszył także problem szerzącej się wśród młodych ludzi mody na e-papieros i inne używki. Bardzo dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas. Opiekun akcji: Kliszcz Mirosława.
"Gang Śmieciaków"- spektakl profilaktyczny
- 21.11.2023
We wtorek tj. 14 listopada 2023r. nasi uczniowie uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Gang Śmieciaków”, który zaprezentowali nam aktorzy z Torunia z „Fundacji -Grupa T”. To zespół kreatywnych, charyzmatycznych osób do zadań specjalnych, którzy stworzyli prosty przepis na udany teatr dla dzieci. Potrzebne były im tylko: garść dobrych pomysłów, szczypta szalonego humoru, kilka kropli potu, odrobina szczęścia i mnóstwo wspaniałych odbiorców.
Ich niekonwencjonalne i profesjonalne podejście do sztuki zaowocowało zdobyciem zaufania oraz sympatii naszych przedszkolaków i uczniów. To dzięki widzom - dużym i małym, odnajdują inspirację oraz pasję tworzenia. Świat, który kreują ma bawić, ale zwłaszcza uczyć. Ze swoją sztuką Gang Śmieciaków i głównymi bohaterami :Leonem Kameleonem i Biedronką Wronkom uczyliśmy się jak być i żyć z ekologią za pan brat stosując zasadę zero waste- zero odpadów. Bawiliśmy się świetnie- zerknijcie do galerii !!!
Pierwszaki z wizytą w bibliotece
- 24.11.2023
Uczniowie z klasy I wraz ze swoimi paniami, kolejny raz w tym roku szkolnym, uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Podczas tych zajęć wszyscy zostali zapoznani z rodzajami zbiorów znajdujących się w naszej bibliotece. Każdy uczeń dowiedział się jakie są rodzaje książek dla najmłodszych czytelników, np.: opowiadania, zbiory wierszy, baśnie czy bajki. Wysłuchali wiersz pt.: „Rady książki” i wspólnie z panią bibliotekarką omówili zasady obchodzenia się z książkami i innymi zbiorami biblioteki. Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki i kolorowankę do pomalowania. Każdy mógł również wypożyczyć sobie jakąś lekturę do poczytania. Pierwszoklasiści mogli przekonać się, że biblioteka szkolna to przyjazne dla nich miejsce, w którym zawsze są mile widziani.
Tabliczki oszczędności SKO
- 20.11.2023
Mamy je od tygodnia. Sześć tabliczek przekazał na ręce opiekunki SKO p. Marek Zajączkowski z PKO BP w Świebodzinie. To kolejne narzędzie dla SKO - wiczów. Przechodnia tabliczka służy do umieszczania w niej odpowiednich monet. Po zapełnieniu tabliczki, wartość zebranych pieniędzy wynosi 50 złotych. Uczniowie motywują się do zbierania pieniędzy, a przy okazji uczą się nowych nominałów i liczenia oszczędności. Jak na razie tabliczki wzbudziły wiele emocji. Wszyscy chcą oszczędzać z pomocą tabliczek. Dziękujemy za ciekawy sposób na oszczędzanie. Trzymamy kciuki, aby nie zabrakło zapału. W galerii można zobaczyć już pierwsze osoby z zapełnioną tabliczką oszczędności. Następne zdjęcia będą dołączane na bieżąco.
Opiekun SKO: Urszula Deptuła
Spektakl "Kopciuszek" w Lubuskim Teatrze
- 17.11.2023
17 listopada przedszkolaki i uczniowie kl. I i III uczestniczyli w spektaklu „Kopciuszek” w Lubuskim Teatrze. Kopciuszek – bohaterka jednej z najbardziej popularnych na całym świecie baśni, która została zaprezentowana w zupełnie nowej odsłonie. Historię opartą na motywach znanych z przekazów Charlesa Perraulta i braci Grimm, urozmaicono o kilka wątków fantastycznych. Dzieci spędziły w teatrze wyjątkowe chwile, które pozostaną na długo w ich pamięci. Brawa i owacje na zakończenie spektaklu były wyrazem uznania za niezapomniane przeżycia i wrażenia. Do szkoły powróciliśmy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą oraz odrobiną teatralnej magii.
Konkurs na kartkę bożonarodzeniową
- 16.11.2023
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy dzieci z lubuskich przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych do udziału w tegorocznym konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową organizowanym przez Lubuski Urząd Wojewódzki. Kartka powinna być wykonana ręcznie, dowolną techniką – farbami, kredkami, ołówkiem, wycinanką, itp. Oceniana będzie pomysłowość, oryginalność, elementy bożonarodzeniowe uwzględniające polską tradycję i wrażliwość, estetykę i poziom artystyczny wykonanej pracy.
Szczegóły znajdą Państwo w regulaminie, który umieściliśmy na stronie w materiałach do pobrania u dołu strony.
https://www.gov.pl/web/uw-lubuski/konkurs-na-kartke-bozonarodzeniowa
Niezwykłe makiety pałacu Posejdona
- 15.11.2023
Pomysłowe makiety pałacu Posejdona stworzyli uczniowie naszej szkoły.Na lekcjach języka polskiego w Samorządowej Szkole Podstawowej i Oddziale Przedszkolnymw Toporowie uczniowie klasy V poznawali kolejne mity i losy mitycznych bohaterów. Do zrobienia makiet uczniowie wykorzystali przeróżne materiały, aby wykonać piękny pałac Posejdona i Amfitryty.
Wyobraźnia uczniów oraz ich zapał zasługują na wielką pochwałę.Wszystkie prace, które zostały wykonane przez młodych plastyków, można obejrzeć na korytarzu szkolnym oraz w naszej galerii.
Łagowski Bieg Niepodległości
- 14.11.2023
Dzisiaj na terenie łagowskiego amfiteatru odbył się Łagowski Bieg Niepodległości. Zorganizowała go Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy z Łagowa, ale w biegu uczestniczyły również nasze dzieci – uczniowie klas II- VIII z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Toporowie. To już czwarta edycja tej imprezy. Inicjatorem jest nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Biskup, który uważa, że imprez biegowych dla dzieci jest bardzo niewiele, więc aktywne uczczenie odzyskania niepodległości ma wiele zalet. Dzieci są zadowolone z tej formy obchodów tego święta. Nasi uczniowie wrócili do szkoły z dyplomamami, a najlepsi biegacze również z medalami: I miejsce w kategorii chłopców z kl. VII-VIII zajął M. Adzyma, a V miejsce P. Dubiec, III miejsce w kategorii dziewcząt kl. V-VI zajęła Z. Liczbińska, IV miejsce w kategorii dziewcząt kl. I-II zajęła J. Kowalska. Wszystkim biegaczom gratulujermy.
Wycieczka do Międzyrzecza
- 14.11.2023
13 listopada 2023r. uczniowie klas II-VII wzięli udział w wycieczce do Międzyrzecza. Głównym celem wycieczki był udział w dydaktyczno- profilaktycznym musicalu pt. Alicja w Krainie Czarów, w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. „Alicja w Krainie Czarów to przepiękna opowieść, która rozwija wyobraźnię i wzbudza wiele emocji. Inspiruje nas i dodaje nam odwagi, żeby kroczyć przez życie pewnie oraz zawsze walczyć i nie poddawać się nawet gdy nadzieja jest nikła. Bowiem czasami rzeczywistość robi nam niespodzianki i podsyła odpowiednią osobę, która pomoże gdy stajemy na rozdrożu. Pokazuje, jak wiele może nam dać otwartość na innych oraz potwierdza życiową maksymę, że pogoń za swoimi ideami odbywa się krętą i niepewną drogą. Ogromnym atutem widowiska są zachwycające i unikatowe, przestrzennie rozbudowane kostiumy podkreślające nastrój scen. Dodatkowo imponujące i inspirujące teksty piosenek z przepięknym i poruszającym podkładem muzycznym kilkudziesięciu instrumentów orkiestry symfonicznej skorelowany z iluminacjami i gra świateł, wprowadziły w tę magiczną opowieść. A fabuła skłoniła do przemyśleń i refleksji.”Musical wszystkim bardzo się podobał.
Po przedstawieniu, w Bibliotece Publicznej obejrzeliśmy wystawę pt. Symbole naszej historii: godło, barwa, hymn oraz kolekcję książek o naszej ojczyźnie. Następnie wyruszyliśmy na spacer po Międzyrzeczu, który jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Dzieci zobaczyły ratusz, zamek, budynek muzeum i rzeźby przedstawiające Pięciu Braci Miedzyrzeckich. – pierwszych polskich męczenników. Na koniec wycieczki zjedliśmy posiłek i w dobrych humorach wróciliśmy do Toporowa.
11 Listopada Narodowe Święto Niepodleglości
- 10.11.2023
Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.
W naszej szkole obchodzone uroczyście 10 listopada 2023r., w piątek. Apel przygotowali uczniowie z klas I,III,V i VI pod kierunkiem opiekuna Samorządu szkolnego p. B. Polguj oraz p. G. Rzymanek.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
- 10.11.2023
Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Dnia 10 listopada 2023r. nasze przedszkolaki przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, bawiły się przy muzyce, kolorowały bajkowe obrazki, rozwiązywały bajkowe zagadki. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Koncert LBK "Orfeusz"
- 08.11.2023
Dzisiaj tj. 08.11.2023r. nasze przedszkolaczki i uczniowie szkoły uczestniczyli w I spotkaniu z Lubuskim Biurem Koncertowym „Orfeusz”. Pierwszy koncert odbył się pod hasłem "Bachata, salsa i merengue-jedzenie czy latynoskie tańce". Obcowanie ze specjalnie dobraną literaturą muzyczną pozwala na rozwijanie wrażliwości muzycznej a także na poszerzanie i utrwalanie znajomości coraz większej ilości kompozycji. Spotkania te - choć prowadzone w swobodnej formie - mają cechy koncertu. Uczą koncertowych zachowań: uważnego słuchania i obserwacji, pobudzają wyobraźnię.
Dzień Wszystkich Świętych
- 01.11.2023
1 listopada ludzie przychodzą na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych - najbliższych i przyjaciół. Jest to też święto obchodzone przez część innych wyznań, a także zwyczaj praktykowany przez osoby bezwyznaniowe i niewierzące, mający być wyrazem pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym. Kościół 1 listopada wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, których życie nacechowane było świętością. Kościół widzi w nich swych orędowników u Boga i przykłady do naśladowania.
Dzień Dyni w szkole
- 01.11.2023
Święto Dyni to coraz popularniejsze święto w wielu krajach na świecie. Zwykle obchodzone jest pod koniec października, gdyż właśnie w tym terminie odbywają się główne zbiory tego warzywa. Dynia to warzywo, które pochodzi z Ameryki Środkowej i cieszy się ogromną popularnością w sezonie jesiennym. Jest warzywem wykorzystywanym do przygotowywania różnych potraw w kuchni. Dynia jest bogatym źródłem składników odżywczych, takich jak witamina A, C, E, a także minerałów jak potas i miedź. W dyni znaleźć można również śladowe ilości selenu, miedzi, manganu oraz cynku. Zawiera też dużo karotenoidów, o czym świadczyć może intensywna pomarańczowa barwa miąższu. W czasie tego święta dynie stają się głównym elementem dekoracji i inspiracją dla różnorodnych aktywności. Jedną z takich aktywności było zorganizowanie obchodów Dnia Dyni w naszej szkole. W tym dniu uczniowie oraz przedszkolaki brali udział w konkursie „Jesienna dekoracja klasy”. Jednym z elementów, które należało wykorzystać do dekoracji klasy, były różnej wielkości, kształtu i koloru dynie. W szkole odbył się również konkurs pod hasłem :” Dynia w innej odsłonie”, na najładniejszą i najbardziej pomysłowo udekorowaną dynię. Uczniowie przynieśli własnoręcznie udekorowane i w dowolny sposób wycięte dynie. „Dyniowe prace” zostały zaprezentowane podczas wystawy na korytarzu szkolnym. Każdy mógł obejrzeć propozycje uczniów innych klas i wytypować swojego faworyta.
Wyniki konkursu „Jesienna dekoracja klasy”: I miejsce zajęły : Przedszkole i „Zerówka”, klasa I, klasa IV
II miejsce : klasa II, klasa VI III miejsce : klasa III, klasa V, klasa VII Konkurs: „Dynia w innej odsłonie": I miejsce - klasa IV, II miejsce - klasa VII, III miejsce - klasa VI
Pochwały i gratulacje należą się wszystkim biorącym udział w konkursie. Uczniowie wykazali się kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Wszystkie dynie były ciekawe, pomysłowe i jedyne w swoim rodzaju.
Lekcje z pracownikami PKO BP w ramach SKO
- 30.10.2023
30 października 2023r. do naszej szkoły przyjechały p. Malwina Migacz oraz p. Beata Olejniczak. Przeprowadziły zajęcia z uczniami w klasach I, II i III. Tematy lekcji to: „W poszukiwaniu mądrości - mądre oszczędzanie.”„ Podróż do SKO z Anią i Olą.” „ Walizka pełna oszczędności- SKO.”
Panie w sposób bardzo przystępny dla młodych odbiorców przybliżyły pojęcie oszczędzania pieniędzy. Opowieść o dwóch przyjaciółkach Ani i Oli ubarwiły rekwizytami przywiezionymi w walizce. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przesłania dotyczącego nie tylko oszczędzania i wydawania pieniędzy , ale też przyjaźni, szacunku i wzajemnego zrozumienia. Taka forma lekcji przypadła naszym najmłodszym uczniom do gustu. Na zakończenie wizyty uczniowie wręczyli obu Paniom laurki przygotowane z wychowawczyniami z treścią : „W podziękowaniu za poświęcony czas i pouczające zajęcia z oszczędzania.” Prowadzące tradycyjnie obdarowały dzieci gadżetami z logo SKO oraz cukierkami. Nie zabrakło wspólnych pamiątkowych zdjęć.
Dziękuję p. Dyrektor Małgorzacie Kubiak za zgodę na realizację zajęć w ramach corocznej akcji Październik miesiącem oszczędzania w SKO. Za przygotowanie dzieci i klas oraz czuwanie nad prawidłowym przebiegiem zajęć odpowiadały panie: Małgorzata Buchwald, Martyna Mosiądz, Aleksandra Bandura Topolska oraz Mirosława Kliszcz. Im również bardzo jestem wdzięczna za pomoc. Dziękuję p. Malwinie Migacz oraz p. Beacie Olejniczak z PKO BP w Świebodzinie za odwiedziny i ciekawe zajęcia.
Opiekun SKO: Urszula Deptuła
Wycieczka klas młodszych do kina i na warsztaty pizzy
- 28.10.2023
27 października uczniowie kl. I, II, III wraz z wychowawcami p. M. Buchwald, p. M. Olechnowicz, p. A. Bandurą- Topolską- kierownikiem wycieczki i p. M. Kliszcz udali się pociągiem na wycieczkę do ŚDK na uwspółcześnioną adaptację książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Przepiękny wzruszający film o wspaniałym i wiernym psie oraz wierze w cuda zakończony happy endem, niewątpliwie trafił do serc każdego ucznia. Profesjonalna obsada oraz podjęte w filmie zagadnienia dotyczące empatii wobec słabszych, piękna przyjaźń między czworonogiem a człowiekiem czy odpowiedzialne korzystanie z Internetu i mediów społecznościowych podkreśla walory edukacyjne i artystyczne filmu.
Po skończonym seansie pełni pozytywnych emocji udaliśmy się na warsztaty kulinarne do Pizerni Mafii. Pizzę lubią prawie wszyscy, niezależnie od wieku. Starsi doceniają pochodzące z Włoch aromatyczne dodatki oraz perfekcyjnie wyważony sos pomidorowy. Dzieci natomiast uwielbiają połączenie ciasta drożdżowego, sera oraz ilości kolorów jakie ma w swojej gamie pizza. Dzieci miały okazję stworzyć własną pizzę pod okiem zawodowych kucharzy. Zerknijcie do galerii, jak wspaniale się bawiliśmy!!!
Ewakuacja- ćwiczenia
- 24.10.2023
We wtorek 24 października w Samorządowej Szkole Podstawowej i Oddziale Przedszkolnym im. J. Korczaka w Toporowie odbyły się ćwiczenia ewakuacji I stopnia na wypadek pożaru lub innego zdarzenia miejscowego. Scenariusz ćwiczeń zakładał ewakuację uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. „W budynku szkoły, wybuchł pożar” Zawiadomienie o takiej treści we wtorek po godzinie 11.15 otrzymał pracownik szkoły. Dyrektor szkoły zarządził ewakuację znajdujących się w budynku uczniów, nauczycieli i pracowników. Po sprawdzeniu czy wszyscy zostali ewakuowani dyrektor placówki i pracownicy zakończyli zaplanowane i przygotowane wcześniej ćwiczenia, a uczniowie oraz wychowawcy mogli wrócić do zajęć. Głównym celem ćwiczeń było przeprowadzenie szybkiej jak również prawidłowej i bezpiecznej ewakuacji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, oraz działań mogących mieć miejsce w sytuacji potencjalnego zagrożenia. Podstawę prawną ewakuacji reguluje Ustawa o ochronie przeciwpożarowej z 24 sierpnia 1991 roku. Zgodnie z treścią art. 4 ust. 1 pkt. 3 tej ustawy, właściciel, zarządca, lub użytkownik budynku, obiektu lub terenu, zapewniając jego ochronę przeciwpożarową, obowiązany jest w szczególności zapewnić osobom przebywającym w budynku, obiekcie lub na terenie bezpieczeństwo i możliwość ewakuacji. Zarządcą budynku jest w tej sytuacji dyrektor szkoły, który:
• podejmuje decyzję o ewakuacji,
• nakazuje ogłoszenie alarmu i powiadomienie specjalistycznych służb ratowniczych,
• organizuje i kieruje akcją ratowniczą (ewakuacją),
• wprowadza zakaz wejścia i wjazdu na teren szkoły,
• nakazuje uruchomienie elementów zabezpieczenia procesu ewakuacji, w szczególności:
• określa miejsce ewakuacji ludzi i ewakuowanego mienia,
• otwarcie wyjść ewakuacyjnych, ochronę dokumentacji szkoły, wyłączenie zasilania instalacji elektrycznej,
• współdziała ze specjalistycznymi służbami ratowniczymi.
Wszyscy uczestnicy ćwiczeń ewakuacyjnych zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i pracownicy zachowali się prawidłowo z drobnymi uwagami - zdaniem obserwatora ćwiczeń – SIP pani mgr M. Buchwald .
Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie uczniów kl.I
- 21.10.2023
12 października 2023 roku, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej podczas której odbyło się pasowanie uczniów I klasy. Uczniowie z I klasy przygotowali program artystyczny: recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po zakończeniu części artystycznej, w obecności pani dyrektor, wójta oraz sekretarza Gminy Łagów, obecnych i byłych pracowników szkoły, rodziców, uczniów i przedszkolaków złożyli Ślubowanie. Następnie pani Małgorzata Kubiak - dyrektor szkoły, dokonała pasowania ”pierwszaków” na uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Toporowie. W drugiej części tego spotkania odbyła się prezentacja programu artystycznego przygotowanego przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były kabaretowe scenki oraz występy zespołu tanecznego, w skład którego wchodzą uczennice naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia i wspólnie zaśpiewali „Sto lat,….”
„ Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu uczniów naszej szkoły, składamy najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za : cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w nasze wychowanie.”
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
- 13.10.2023
10.10.2023 r. na całym świecie obchodzony jest bardzo ważny i symboliczny dzień - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zdrowie psychiczne jest nieodłącznym i ważnym aspektem zdrowia zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Dobrostan na poziomie poznawczym, behawioralnym, emocjonalnym i społecznym odgrywa niebagatelne znaczenie w życiu człowieka. Również w naszej szkole mieliśmy możliwość świętowania tak ważnego święta. Z tej okazji została przygotowana gazetka dotycząca zdrowia psychicznego. Można w niej znaleźć informacje dotyczące m.in. „Jak dbać o zdrowie psychiczne?”, „Jak sobie pomóc w gorszych momentach?” oraz ważne numery telefonów. Oprócz tego pedagodzy oraz psycholog wspólnymi siłami przygotowali kącik „dobrych myśli”, w którym każdy uczeń miał możliwość, aby poczuć się dobrze. Dzieci losowały karteczki z motywującymi cytatami, dobrymi myślami i komplementami co powodowało uśmiech na ich twarzach. I oto chodziło w tym dniu – żeby poczuć się dobrze!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie