Magdalena Ogaza
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Dnia 11.03.2020 r. zostały przekazane do pracy w domu zadania z języka polskiego.
Natomiast z historii proszę o wykonanie następujących zadań:
Klasa piąta
Przeczytaj w podręczniku- s. 132-135 i wykonaj w zeszycie ćwiczeń zadania 1,2,3,4,5 - s.72-73.
Klasa szósta - miniprojekt ćw. 5 w podręczniku, s. 173. Zadanie zostało omówione w klasie.
Klasa siódma - ćwiczenie 2 i 3 s. 151 w podręczniku.
WOS Klasa VIII ćw. 2/s. 126 ćw. 4/s.127
W następnym tygodniu będą podane kolejne zadania.
Serdecznie pozdrawiam. Proszę zostańcie w domu!
Aleksandra Bandura- Topolska klasa pierwsza
Uczniowie klasy pierwszej tak jak już Wam wcześniej napisałam utrwalamy wszystkie poznane litery. Czytamy teksty z podręcznika do języka polskiego z poznanymi literami str:16,17,22,23,26 i te na końcu podręcznika. Układamy zdania z wyrazami w których słychać głoskę sz (zapisujemy je w zeszycie do języka polskiego).
Matematyka - str. 10 zadanie 1,2,3,4,5.
Ćwiczymy w zeszycie dodawanie i odejmowanie w zakresie 12.
Robimy pracę plastyczną na temat "Zwiastuny wiosny" (technika dowolna).
Mirosława Kliszcz klasa druga
11.03.2020r. uczniowie klasy II otrzymali polecenia i zadania do samodzielnej realizacji ( wpis do zeszytu kontaktów z rodzicami).
Kolejne zadania do wykonania w pierwszym tygodniu.
Podręcznik str.18-19 tekst "Świat sprzed wielu lat"-przeczytaj i odpowiedz ustnie zad.1,2,3,4 str.19, wykonaj ćw.1,2,3,4 str.24-25 - ćwiczenia, utrwal informację o czasowniku- ćwiczenie 1,2 str.20- podręcznik, potyczki ortograficzne str.42- ćw.1,2,3,4. Matematyka- podręcznik zad. 1,2,3,4 str.12- wykonaj w zeszycie w kratkę, cwiczenie do matematyki str.18- ćw.1,2,3,4,5.
Małgorzata Buchwald klasa trzecia
Uczniowie otrzymali zakres zadań, które mają wykonać w czasie wolnym od zajęć. Zadania dla dzieci na następny tydzień: Elementarz odkrywców- Ćw. matematyka 26-33s., Elementarz odkrywców- Ćw. edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna 48-59s., napisz opowiadanie na temat: "Mój ulubiony film" i wykonaj na ten temat pracę plastyczną.
Bogusław Szewczyk Fizyka - Klasa 7
Zadanie na bieżący tydzień. Przeczytać temat 5.3 /Pierwsza zasada dynamiki Newtona/. Obejrzeć film na portalu youtube.com (https://www.youtube.com/watch?v=ItkC3FEpH_Q). W zeszycie odpowiedzieć pisemnie po jednym zdaniu na zadania nr. 1,2,3,4,5 znajdujące się na końcu opracowywanego tematu.
Klasa 8
Zadanie na bieżący tydzień. Przeczytać temat 11.1 /Właściwości magnesów trwałych/ . Wykonać notatkę /strona 144 - podsumowanie/. Wyszukać informacje na temat magnetyzmu Ziemi - w szczególności proszę o znalezienie odpowiedzi na pytania.
Skąd i dlaczego Ziemia ma pole magnetyczne? oraz Jakie znaczenie dla ludzi ma pole magnetyczne naszej planety
Dariusz Świerkowski –Chemia-KLASA 7
W ramach samodzielnej nauki przez okres przerwy wywołanej koronawirusem przypomnijcie sobie i dobrze zapamiętajcie wszystkie zadane w pierwszym okresie symbole pierwiastków chemicznych. Symbole pierwiastków musicie wszyscy znać obowiązkowo.
Ponadto proszę o wykonanie pisemnie w zeszytach następujących zadań
Zadania pisemne
zad.1 str. 141
zad.2 str. 141
zad.4 str. 141
zad.1 str. 136
zad.2 str. 136
zad.3 str. 136
zad.4 str. 136
zad.5 str. 136
zad.6 str. 136
zad.7 str. 136
Jeżeli przerwa zostanie przedłużona zadam wam kolejne zagadnienia do nauki. Na razie życzę zdrowia i proszę abyście zachowywali się zgodnie z zaleceniami związanymi z pandemią koronawirusa.
Chemia KLASA 8
Nie zadaję wam żadnych nowych wiadomości, czy zadań pisemnych z chemii. Powtarzajcie sobie jedynie podstawowe wiadomości , które przerabialiśmy do tej pory. Przypomnijcie sobie symbole podstawowych pierwiastków chemicznych, nazwy związków należących do szeregu homologicznego alkanów, alkenów i alkinów, trenujcie reakcje spalania, przyłączania i polimeryzacji. Zwróćcie uwagę na reakcje charakterystyczne.
To wszystko.
Życzę zdrowia i przypominam o odpowiedzialnym zachowaniu.
Jeżeli przerwa zostanie przedłużona zadam wam kolejne zagadnienia do nauki. Na razie życzę zdrowia i proszę abyście zachowywali się zgodnie z zaleceniami związanymi z pandemią koronawirusa.
Mariola Grobelna –Rysop
Historia klasa ósma- Zagadnienia zostały podane w ostatnim dniu zajęć
Urszula Deptuła MATEMATYKA KLASA V
DROGA UCZENNICO ! DROGI UCZNIU !
Ten tydzień posłuży nam do powtórzenia, utrwalenia i pogłębienia wiadomości i umiejętności z ostatnich czterech tematów: 1.Proste prostopadłe i równoległe. 2.Kąty. 3.Mierzenie kątów. 4.Kąty przyległe, wierzchołkowe, kąty utworzone przez trzy proste.
Praca Twoja będzie przebiegała następująco wg wskazówek do każdego z wymienionych tematów.
1. Proste prostopadłe i równolegle. Przeanalizuj ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń na stronie 48 i 49. Wykonaliśmy je razem w szkole. Dla utrwalenia przeczytaj proszę wiadomości ze stron 104 i 105 z podręcznika. Po takim temacie sprawdź czy : -rozpoznajesz proste równoległe i proste prostopadłe, -potrafisz narysować pary odcinków prostopadłych i równoległych, -potrafisz zmierzyć odcinek z dokładnością do 1mm, -umiesz znaleźć odległość punktu od prostej.
2.Kąty. Rodzaje kątów. Przeanalizuj dokładnie notatkę z zeszytu pod takim samym tematem oraz ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń str.50. Wykonywaliśmy je razem w szkole. Dla utrwalenia przeczytaj proszę wiadomości z podręcznika ze str.107-108. W ten sposób przypomnisz sobie jakie rodzaje kątów poznaliśmy, jak one wyglądają, jaką mają miarę oraz jak je oznaczamy. Po tym temacie sprawdź czy: - umiesz wskazać w dowolnym kącie wierzchołek i ramiona, - rozpoznajesz kąt ostry, prosty, rozwarty, - znasz miary kątów.
3.Mierzenie kątów. Przeanalizuj ćwiczenia wykonane w klasie ze str.51. Dla utrwalenia przypomnij instrukcję mierzenia kąta za pomocą kątomierza umieszczoną w podręczniku na 110 stronie. Wykonaj w zeszycie Z.1.Str.112 oraz Z.2.a) b) c) Str. 112. Po tym temacie sprawdź czy: -mierzysz z dokładnością do 1stopnia kąty mniejsze niż 180 stopni, -rysujesz kąty mniejsze niż 180 stopni, -rozpoznajesz kąt ostry, prosty i rozwarty, -porównujesz kąty.
4. Kąty przyległe, wierzchołkowe, kąty utworzone przez trzy proste. Proszę przeanalizuj notatkę z zeszytu przy tym temacie oraz ćwiczenia ze str.52. W celu utrwalenia przeczytaj objaśnienia z podręcznika na str.113. Porównaj rysunki z tymi, które masz w zeszycie. Wykonaj w zeszycie Z.1. Str.114 Po tym temacie sprawdź czy : -rozpoznajesz kąty wierzchołkowe i przyległe oraz korzystasz z ich własności.
To tyle na ten tydzień. W następnym tygodniu kolejna porcja.
Możesz skorzystać również ze stron www.matzoo.pl ( matematyczne zoo) oraz gwo.strefa ucznia ( Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe)
ŻYCZĘ POWODZENIA I POZDRAWIAM!
MATEMATYKA KLASA VI
DROGA UCZENNICO ! DROGI UCZNIU !
Ten tydzień posłuży nam do powtórzenia, utrwalenia i pogłębienia wiadomości i umiejętności z ostatnich czterech tematów: 1. Droga. Obliczanie drogi. 2. Prędkość. Obliczanie prędkości. 3. Czas. Obliczanie czasu. 4. Droga. Prędkość. Czas.
Praca Twoja będzie przebiegała następująco wg wskazówek do każdego z wymienionych tematów.
1. Droga. Przeanalizuj Ćw. 1 i Ćw. 2 z zeszytu ćwiczeń na stronie 49. Wykonaliśmy je razem w szkole. Dla utrwalenia przeczytaj proszę wiadomości ze stron 110 i 111z podręcznika. Zapoznaj się z ciekawostką oraz rozwiąż w zeszycie superzagadkę ze strony 112. Po tym temacie sprawdź czy : -potrafisz obliczyć drogę ( s) przy użyciu danych jakimi są prędkość (V) oraz czas (t), - wiesz w jakich jednostkach wyrażamy drogę.
2.Prędkość. Przeanalizuj dokładnie notatkę z zeszytu pod takim samym tematem oraz ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń ze str.50. Wykonywaliśmy je razem w szkole. Dla utrwalenia przeczytaj proszę przykłady z podręcznika ze str.113. W ten sposób przypomnisz sobie w jaki sposób obliczamy prędkość. Wykonaj w zeszycie Z.1.a)b)c)d) Str.114 Po tym temacie sprawdź czy: - potrafisz obliczyć prędkość(V) mając dane drogę (s) oraz czas (t) . - wiesz w jakich jednostkach wyrażamy prędkość.
3. Czas. Przeanalizuj ćwiczenia wykonane w klasie ze str.51. (Zeszyt ćwiczeń ) Utrwal wiadomości poprzez przeczytanie przykładów ze strony 116 z podręcznika. Wykonaj w zeszycie zadanie 1.a)b)c)d) ze strony 116 Po tym temacie sprawdź czy: -znasz jednostki czasu, -potrafisz obliczyć czas znając drogę i prędkość.
4. Droga . Prędkość. Czas. Proszę przeanalizuj ćw.1 i ćw.2 ze strony 52. oraz ćw.3, ćw.4 i ćw.5.ze strony 53. Te ćwiczenia wykonaliśmy razem na lekcji. Wykonaj w zeszycie ćwiczeń ćw.6 oraz ćw. 7 na str. 54 Po tym temacie sprawdź czy : -obliczasz drogę, prędkość i czas, - znasz jednostki w jakich wyrażamy drogę , prędkość i czas.
To tyle na ten tydzień. W następnym tygodniu kolejna porcja.
Możesz skorzystać również ze stron www.matzoo.pl ( matematyczne zoo) oraz gwo.strefa ucznia ( Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe)
ŻYCZĘ POWODZENIA I POZDRAWIAM!
MATEMATYKA KLASA VII
Proszę o powtórzenie i utrwalenie następujących tematów: 1.Czworokąty. 2. Wielokąty foremne. 3. Pole prostokąta. Jednostki pola. 4. Pola wielokątów.
Ad.1.Czworokąty. Proszę o przypomnienie rodzajów i własności czworokątów z zeszytu oraz z podręcznika na stronach 119-121. Proszę o wykonanie w zeszycie „Sprawdź, czy umiesz” ze str. 123.
Ad.2. Wielokąty foremne. Proszę przeczytać i przeanalizować wiadomości z zeszytu przy tym temacie oraz z podręcznika str.124-125 wraz z ciekawostką o konstrukcji wielokątów foremnych. Jako utrwalenie i pogłębienie wiadomości proszę wykonać w zeszycie „Sprawdź , czy umiesz” Z.1,2 Str.127.
Ad.3.Pole prostokąta. Jednostki pola. Proszę przeczytać z zeszytu oraz podręcznika informacje dotyczące wzorów na obliczanie pól prostokąta i kwadratu oraz jednostek pola. Proszę przypomnieć zależności między jednostkami pola. Proszę przeanalizować ćw.1-4 str. 33. ( Wykonaliśmy je na lekcji) Jako zadanie domowe proszę wykonać w zeszycie przedmiotowym następujące zadania z podręcznika Z.3.a)b) Str.130 , Z.6.Str.131, Z.8.Str.131. Proszę również o zapoznanie się z ciekawostką ze strony 132 .
Ad.4. Pola wielokątów. Proszę o nauczenie się na pamięć wszystkich wzorów na obliczanie pól. Wzory dotyczą: prostokąta, kwadratu, równoległoboku, rombu, trapezu i trójkąta. Należy znać również , co oznaczają dane użyte we wzorze.
Odsyłam do znanych nam stron: www.matzoo.pl oraz gwo.strefa ucznia oraz innych stron zamieszczonych na stronie naszej szkoły. Pozdrawiam i życzę powodzenia w nauce matematyki!
MATEMATYKA KLASA VIII.
Moi Drodzy Ósmoklasiści !
W ramach zdalnej nauki przekazałam Wam w papierowej formie po dwa arkusze testów egzaminacyjnych z matematyki . ( arkusz nr 5 i arkusz nr 6) Proszę o dokładne przeczytanie zadań zarówno zamkniętych jak i otwartych. Następnie proszę o wykonanie ich, najlepiej jak tylko potraficie. Starajcie się czytać ze zrozumieniem. Proszę, podejmijcie próbę rozwiązania wszystkich zadań. Nie omijajcie zadań otwartych. W zadaniach otwartych zaczynajcie od wypisania danych. Planujcie etapy rozwiązania. Dzielcie zadanie na części. I… wykonujcie małymi krokami, aż zobaczycie ich koniec i rozwiązanie. W zadaniach otwartych pamiętajcie również o udzieleniu odpowiedzi na pytanie bądź o uzasadnieniu jej.
Na stronie naszej szkoły mogliście już znaleźć informację z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Na stronie CKE www.cke.gov.pl pojawiają się codziennie od godziny 9.00 nowe zadania dla Was, których wyniki możecie sprawdzić po godzinie 15.00. Myślę, że to doskonała forma nauki i powtórzenia przed egzaminem. Skorzystajcie z tej formy przygotowania, którą otrzymujecie.
Przypominam również o znanej już Wam stronie www.matzoo.pl i o testach on-line , które tam są do Waszej dyspozycji. Chcę Was prosić o odpowiedzialne potraktowanie poważnej sytuacji. Trzymam za Was kciuki . Następna porcja wiadomości ode mnie w następnym tygodniu. Pozdrawiam Was! Uważajcie na siebie!
Grażyna Rzymanek -Język niemiecki
Klasa I-Uczy się kolorów i rapu Mein Bleistift …
Klasa II-Na pamięć dni tygodnia i liczebniki do 20
Klasa III-Uczy się nazewnictwa mebli i liczebników do 100 dziesiątkami
Klasa V-Robi zadania podane na ostatnich zajęciach
Klasa VI-Uczy się podanych zagadnień.
Klasa VII-Powtarza czas PERFEKT czasowniki modalne w czasie teraźniejszym i PRATERITUM .Uczy się podanego słownictwa i wyrażeń
Klasa VIII-Uczy się was machst du fur die Umwelt. Słownictwo i wyrażenia. Powtarza czasowniki zwrotne i czas PERFEKT VIEL ERFOLG!
Barbara Podwyszyńska -Zagadnienia dla uczniów z biologii i informatyki dla klas V, VI, VII, VIII, na bieżący tydzień
V KLASA biologia
- zapoznać się z tematem „Pęd. Budowa i funkcje łodygi” – podr. str. 102-105
- przepisać do zeszytu „To najważniejsze” – podr. str. 105
- narysować i opisać „pęd” – podr. str. 102
VI KLASA biologia
- zapoznać się z tematem: „Płazy-kręgowce wodno-lądowe” – podr. str. 93-96
- przepisać do zeszytu „To najważniejsze” – podr. str. 96
- wykonać zadania w „zeszycie ćwiczeń” dotyczące tego tematu
VII KLASA biologia
-na podstawie treści w podręczniku str. 165-169, proszę napisać pisemną odpowiedź w zeszycie, na pytanie nr 1 str. 169 w podr.
- przerysuj i przepisz treść tabeli z podr. na str. 165 pt. „Gruczoły dokrewne i ich hormony”
- zapamiętaj funkcję poszczególnych hormonów
VIII KLASA biologia-informatyka
- wykonaj prezentację multimedialną, składającą się z co najmniej z 15 slajdów, na temat „ Czym jest ekosystem” Pozdrawiam Was serdecznie
Waldemar Tepfer –EDB
Proszę o zapoznanie się z materiałem zamieszczonym pod linkiem:
https://epodreczniki.pl/a/pierwsza-pomoc-w-przypadku-krwotoku/DVDztwv2I
i wykonanie zadań podsumowujących temat.
Beata Polguj -Zadania dla uczniów z wychowania fizycznego.
Uczennico/uczniu!
Aktywność fizyczna sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu w tym również zachowaniu zdrowia. Pamiętaj aby codziennie ćwiczyć przynajmniej 20minut. Pamiętaj żeby wietrzyć pokój, w którym przebywasz. Spędzaj także czas na świeżym powietrzu np.: na zabawach na podwórku lub spacerach ale unikaj przy tym kontaktu z innymi osobami! Oto kilka ćwiczeń, które również możesz wykonać z rodzeństwem lub rodzicami: podskoki pajaca, przysiady, bieg w miejscu z wysokim unoszeniem kolan, bieg w miejscu z uderzaniem piętami o pośladki, krążenia bioder w postawie, wymach raz prawej raz lewej nogi do wyciągniętych w przód ramion, przeskoki przez skakankę, krążenia bioder z wykorzystaniem hula-hop, itp.
Poniżej podaję kilka stron internetowych, na których znajdziecie przykłady ćwiczeń do wykonania:
https://wordwall.net/pl/resource/893767/wychowanie-fizyczne/wf-online-w-domu-%c4%87wiczenia
https://www.youtube.com/watch?v=5if4cjO5nxo
https://www.youtube.com/watch?v=Z4ziWoCuf5g
Nauczyciel wychowania fizycznego.
Jolanta Sienkiewicz-JĘZYK ANGIELSKI
Kl. VII
Zdania oznajmujące w czasie Past Simple z czasownikami regularnymi – ćwiczenia utrwalające
Ćw. 6/83 – forma przeszła podanych w nawiasach czasowników.
ćw. 7/83 – Uzupełnij tekst formą przeszłą podanych czasowników.
Ćw. 1. – Przerysuj tabelke i uzupełnij zgodnie z poleceniem.
Ćw. 2. Uzupełnij zdania wybranymi czasownikami w czasie Past Simple i zapisz je w zeszycie.
Kl. VIII
Stopniowanie przymiotników – ćwiczenia utrwalające
Ćw. 1. Przerysuj i uzupełnij tabelkę.
Ćw.2. Przepisz tekst uzupełniając go przymiotnikami w odpowiednim stopniu.
Ćw. 3. Z podanych wyrazów ułóż poprawne zdania i zapisz je w zeszycie.
Ćw. 4. Podane zdania przetłumacz na j. angielski.