Uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły brali udział w XXVII edycji akcji ,,Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole” organizowanym przez jest Celowy Związek Gmin CZG- 12 z siedzibą w Długoszynie. Konkurs miał na celu zwiększenie świadomości dzieci w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, w tym pokazanie korzyści płynących z segregacji poszczególnych frakcji odpadów oraz recyklingu. Konkurs trwał od 2 października 2023 roku do 17 maja 2024 roku. Kordynatorem grupy przedszkolnej była p. Małgorzata Gałkowska a koordynatorem grupy szkolnej p. Aleksandra Bandura-Topolska. Nasi uczniowie i przedszkolaki zostali zgłoszeni do zbierania : makulatury z podziałem na kartony i gazety, płyty CD/DVD , baterie oraz telefony lub tablety. Po podsumowaniu XXVII edycji akcji w której brało udział 65 placówek zebrano 153736 kg surowców wtórnych !
Po podsumowaniu w kategorii do 50 uczniów / przedszkolaków w placówce jesteśmy liderami zbiórki telefonów.
Lider Zbiórki Makulatury: ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W GROCHOWIE (świetlica działająca przy OPS w Sulęcinie)
Lider Zbiórki Butelek PET: ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W TRZEBOWIE (świetlica działająca przy OPS w Sulęcinie)
Lider Zbiórki Kartoników: ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W DŁUGOSZYNIE ( świetlica działająca przy OPS w Sulęcinie)
Lider Zbiórki Baterii: PRZEDSZKOLE “SOSENKI” W SOSNACH
Lider Zbiórki Puszek: –
Lider Zbiórki Płyt CD / DVD: ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W DŁUGOSZYNIE ( świetlica działająca przy OPS w Sulęcinie)
Lider Zbiórki Telefonów: PRZEDSZKOLE W TOPOROWIE ( przedszkole działające przy Szkole Podstawowej w Toporowie)
Po podsumowaniu w kategorii od 51 do 150 uczniów / przedszkolaków w placówce jesteśmy liderami zbiórki baterii.
Lider Zbiórki Makulatury: SZKOŁA PODSTAWOWA w TEMPLEWIE
Lider Zbiórki Butelek PET: SZKOŁA PODSTAWOWA im. Kresowian w CZARNOWIE
Lider Zbiórki Kartoników: PRZEDSZKOLE NR 2 im. S. Modrzejewskiej w DĘBNIE
Lider Zbiórki Baterii: SZKOŁA PODSTAWOWA w TOPOROWIE
Lider Zbiórki Puszek: SZKOŁA PODSTAWOWA w TEMPLEWIE
Lider Zbiórki Płyt CD / DVD: SZKOŁA PODSTAWOWA w TEMPLEWIE
Lider Zbiórki Telefonów: SZKOŁA PODSTAWOWA w TEMPLEWIE
Serdecznie wszystkim dziękujemy za włączenie się do tegorocznej akcji i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym także uczniowie chętnie włączą się w zbiórkę odpadów.
Gratulujemy!!!
Akcja edukacyjno-konkursowa "Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole"
- 28.05.2024
Dzień Mamy i Taty
- 24.05.2024
Mama i tata to najważniejsze osoby w życiu każdego człowiek. 26 maja obchodzimy w Polsce Święto Mamy jako wyraz szacunku dla naszych Kochanych Mam, a Święto Taty przypada 23 czerwca, wówczas swoje święto obchodzą nasi Tatusiowie. Dzisiaj tj. 24.05.2024r. w naszej szkole w grupie 'Pszczółek" i "Tygrysków" i w kl. III świętowaliśmy dzień naszych rodziców. Na uroczystą akademię na salę gimnastyczną przybyli zaproszeni goście: najdroższe osoby naszych serc- NASZE MAMUSIE I TATUSIOWIE. Uroczystość rozpoczęła przemówieniem dyrektor p. M. Kubiak , następnie uczniowie kl. III zaprezentowali wspierając się prezentacją multimedialną najpiękniejsze sentencje- myśli wybitnych pisarzy o mamie i tacie. Uwieńczeniem ich występu był taniec dla rodziców. Następnie scena należała do naszych milusińskich przedszkolaków, którzy wyrecytowli pięknie wyuczone wierszyki i zaprezentowali piosenki z rekwizytami i aranżacją ruchową. Nie zabrakło także pokazu tańców przygotowanych na zajęciach z instruktorem. Na zakończenie wszystkie dzieci odśpiewały swoim rodzicom STO LAT...., i obdarowały ich własnoręcznie przygotowanymi prezentami, a także wręczyły ŚWIADECTWO z czerwonym paskiem DLA MAMY I TATY, na którym od góry do samego dołu rodzice otrzymali od swoich dzieci same celujące oceny. W klasie IV odbyła się otwarta lekcja języka polskiego dla Mam. Uczniowie odczytali przygotowane wcześniej opisy swoich mam, sprawdzili jak dobrze znają swoje mamy zadając im pytania, np.: Jaki jest ich ulubiony kolor, owoc, warzywo? O czym marzą? Co lubią najbardziej? Mamom zostały złożone życzenia:
Kochane Mamy!
Niech się spełnią Wasze pragnienia.
Niech słonko zawsze Wam świeci.
Przyjmijcie te skromne życzenia
od kochających Was dzieci.
Gratulujemy życząc Wam Kochane Mamy i Tatusiowie wszystkiego najlepszego.
Warsztaty
- 24.05.2024
Z okazji zbliżającego się święta Dnia Mamy 20.05.2024r. gościliśmy w naszej szkole panie z Gminnej Biblioteki w Łagowie. Pod kierunkiem p. Anety i p. Justyny uczniowie wykonali piękne serca dla swoich mam. Mamy nadzieję, że te własnoręcznie wykonane niespodzianki sprawią mamą ogromną radość. Bardzo dziękujęmy za miłe spotkanie.
12 maj Europejski Dzień Walki z Czerniakiem.
- 13.05.2024
Nowotwory skóry są jednymi z najgroźniejszych i najszybciej rozwijających się nowotworów. Klasa 7 z wychowawczynią w bieżącym roku szkolnym uczestniczy w programie "Znamię! Znam je?" Na trzech lekcjach wychowawczych uczniowie dowiedzieli się co to jest czerniak, jakie jest ryzyko zachorowania i na czym polega profilaktyka czerniaka. Poznali ABCDE czerniaka oraz jak zapobiegać czerniakowi. Uczestniczący w projekcie obejrzeli film edukacyjny dla uczniów Kampania "Znamię! Znam je?" dzięki któremu dowiedzieli się, jak prawidłowo sprawdzać skórę i uchronić się przed czerniakiem. Ponadto siódmoklasiści otrzymali ulotki podsumowujące zdobytą wiedzę oraz plakat do klasy. Dziękujemy Akademii Czerniaka, Fundacji Gwiazda Nadziei oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świebodzinie za przekazanie cennych materiałów do przeprowadzenia zajęć.
Powiatowy Konkurs Recytatorski 2024
- 10.05.2024
Dnia 10.05.2024 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury. Gminę Łagów reprezentowali uczniowie naszej szkoły:
Nikodem Majewski – klasa IV,
Igor Piórko – klasa VI,
Lena Ziemniak – klasa VI.
Do konkursu uczniów przygotowała nauczycielka języka polskiego, pani Magdalena Ogaza. Z przyjemnością informujemy, że wyróżnienie otrzymała Lena Ziemniak. Uczniowie nasi zaprezentowali się świetnie i udowodnili, że potrafią być artystami.
Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy pani Anecie Bączyk-Mazurkiewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łagowie, za transport, opiekę nad naszymi uczniami i wsparcie jakiego nam udziela.
Wizyta pszczelarza
- 10.05.2024
W piątek 10.05.2024r. do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość- pszczelarz z Sieniawy p. Pohrebny. Na poczatku zajęć pan pszczelarz wyjaśnił dzieciom, czym różni się osa od pszczoły. Opowiedział uczniom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opisał różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem. Opowiadał bardzo ciekawie o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią , jak spędzają zimę. Uczniowie dowiedzieli się , o tym jak ważnym dla przyrody, potrzebnym i pożytecznym owadem jest pszczoła. Uczniowie mogli obejrzeć prawdziwe ramki pszczelarskie oraz akcesoria. Na koniec spotkania wszystkie chętne dzieci mogły posmakować pysznego miodu z tegorocznych zbiorów. Dziękujemy za cenną lekcję przyrody pełną informacji i ciekawostek z życia pszczół.
Koncert LBK "Orfeusz"
- 24.05.2024
W czwartek, 09.05.2024r naszą szkołę odwiedzili muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”, którzy zagrali ostatni w tym roku szkolnym koncert pt. “Elektryczne i akustyczne – skrzypce i kontrabas”. Uczniowie poznali instrumenty z duszą oraz historię powstawania muzyki elektronicznej, która coraz bardziej wypiera tradycyjne formy akustyczne. Uczniowie podczas słuchania znanych wszystkim utworów muzyki filmowej „Mission Impossible”, czy też przepiękne utwory włoskiego kompozytora Ennio Morricone a także współczesnych rokowych zespołów, m.in. Europe- „The Final Countdown”, wprawili się w dobry nastrój. Za wszystkie spotkania serdecznie dziękujemy i z utęsknieniem czekamy na kolejne w przyszłym roku szkolnym.
Wizyta w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie
- 09.05.2024
Dnia 08.05. 2024 r. uczestnicy Gminnego Konkursu ECO-MODA wzięli udział w zajęciach w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie. Na terenie zakładu Celowego Związku Gmin CZG-12 znajduje się ekologiczna ścieżka edukacyjna składająca się łącznie z 11 tablic oraz makiety. Uczniowie dowiedzieli się jak długo rozkładają się śmieci i jaką drogę jaką muszą pokonać odpady, aby móc ponownie stać się gotowymi produktami przydatnymi do użycia. Mamy nadzieję, że dzisiejsze zajęcia okażą się cenną lekcją dla naszych uczniów. Przyszłość naszej planety zależy od każdego z nas.
Lekcja biblioteczna dla uczniów kl.III
- 09.05.2024
W środę 08.05.2024r. uczniowie kl. III uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. To już kolejne spotkania mają na celu zachęcenie dzieci do sięgania po książki, przypominanie im, że istnieje i działa takie cudowne miejsce- Biblioteka, pokazanie, że jest to przestrzeń przeznaczona dla każdego. Zajęcia zaznajamiają uczestników zarówno z klasykami literackimi, jak i najnowszymi pozycjami. Są szansą na poznanie ciekawych tytułów oraz pracę różnymi technikami. Przekazują wiedzę o tym, jak szanować książki, szukać i wykorzystywać zawarte w nich informacje. Celem warsztatów jest także promowanie czytelnictwa, jako sposobu spędzania wolnego czasu oraz wyrabianie nawyku sięgania po książkę. P. B. Polguj- przygotowała i zapoznała uczniów z pięknym opowiadanie z pouczającym morałem o niesieniu sobie wzajemnej pomocy. Na zakończenie uczniowie otrzymali karty pracy. Dziękujemy i do zobaczenie na następnych zajęciach.
Majowe święta
- 01.05.2024
W maju obchodzimy ważne dla wszystkich Polaków Święta Narodowe:
1 maja- Święto Pracy
Święto Pracy a dokładniej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy obchodzone jest na całym świecie już od 1890 roku, natomiast w Polsce zostało ustanowione świętem państwowym w roku 1950. Święto Pracy wprowadziła w 1889 roku na kongresie w Paryżu II Międzynarodówka Socjalistyczna, wyznaczając na dzień obchodów właśnie rocznicę zajść w Chicago.
2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych. Polskie barwy narodowe sięgają czasów rządów dynastii Piastów. Wybór barw flagi jest bowiem odwzorowaniem kolorów chorągwi polskiej – białego orła na czerwonym tle. Polskie barwy narodowe po raz pierwszy zostały natomiast uregulowane w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r. Podczas II wojny światowej kolory biało-czerwone były również symbolem niezłomności narodu i woli zwycięstwa, budziły nadzieję na wolność. Data święta polskiej flagi została wybrana nieprzypadkowo. 2 maja jest także Dniem Polonii i Polaków za Granicą.
3 maja- rocznica uchwalenia Konstytucji
Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono m.in. liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju. Święto 3 Maja zostało przywrócone w II Rzeczypospolitej Polskiej w kwietniu 1919 roku. Zdelegalizowane przez okupantów niemieckich i sowieckich podczas II wojny światowej, zakazane było również w PRL. Od 1990 roku 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.
Nasi przedszkolacy uczcili ten dzień prezentując nam piękny taniec z białymi i czerwonymi sercami a poczet sztandarowy naszej szkoły brał udział w gminnej uroczystości obchodów 3 Maja w Amfitetrze w Łagowie, gdzie wspólnie z opiekunem p. B. Polguj uczennice złożyły wiązankę pod pomnikiem upamiętniającym to ważne dla naszego kraju wydarzenie historyczne.
Łączy nas pamięć
- 19.04.2024
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.
Dlaczego żonkile?
Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
– Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę "I była miłość w getcie".
Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.
I w naszej szkole pamiętamy, włączając się w akcję społeczno-edukacyjną "Żąkile". Dziękujemy paniom z biblioteki gminnej, które odwiedzając nas w tym dniu przybliżyły postać Marka Edelmana, zaprezentowały film o powstaniu w getcie żydowskim. Wspólnie wykonaliśmy papierowe żąkile. ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ
Światowy Dzień Ziemi
- 17.04.2024
Dzień Ziemi rokrocznie przypada 22 kwietnia. W 2024 roku jest to poniedziałek.
Święto naszej planety zostało ustanowione w 1969 roku w USA, a jego głównym przesłaniem jest uświadamianie oraz przypominanie o tym, jak dbać o dobro wspólne, jakim jest środowisko. Z tej okazji na całym świecie prowadzone są akcje, mające na celu budowanie poczucia odpowiedzialności za matkę naturę. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. „Sprzątanie świata”, „Dzień bez samochodu” czy „Naprawiaj zamiast wyrzucać” to tylko przykładowe kampanie, odbywające się w ramach Dnia Ziemi. Jednym słowem, zgodnie z powstałymi na przestrzeni lat teoriami, w tym less waste i zero waste, budowanie proekologicznych postaw ma dążyć do ograniczenia, a nawet prób wyeliminowania negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. W naszej szkole, w piątek tj. 19 kwietnia będziemy sprzątać teren Toporowa. Zapraszamy wszystkich do włączenia się do tej zaszczytnej akcji.
Gminny Konkurs ECO-MODA
- 19.04.2024
Dnia 18.04.2024 r. w Łagowie odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny Eco-Moda zorganizowany przez Gminną Bibliotekę. Konkurs został zrealizowany w ramach projektu Reaktywacja 2024 – Celowy Związek Gmin CZG-12.
Celem konkursu było:
- popularyzowanie postawy otwartości i zaangażowania w problemy współczesnego świata,
- propagowanie idei czystego środowiska i odpowiedzialnego, zrównoważonego gospodarowania - odpadami połączone z poszerzaniem świadomości ekologicznej,
- promowanie recyklingu jako idei zagospodarowania odpadów do ponownego wykorzystania lub - przetworzenia,
- popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji odpadów,
- rozwijanie wyobraźni, kreatywności, pasji i twórczych poszukiwań u dzieci i rodziców.
Uczniowie wykazali się kreatywnością i przygotowali piękne stroje na pokaz mody.Komisja w składzie: Magdalena Mucha, Martyna Mosiądz, Małgorzata Sobczyk wyłoniła laureatów z naszej szkoły.
Kategoria I – klasy I-III
Wyróżnienie otrzymała Zofia Obolewicz
Kategoria II – klasy IV-VI
II miejsce – Wiktoria Majewska, kl. IV
III miejsce – Tobiasz Kuźnik, kl. V
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. W nagrodę wszyscy uczestniczy konkursu w maju wezmą udział w warsztatach CZG-12 w Długoszynie.
Dzień Promocji Zdrowia
- 19.04.2024
W poniedziałek 15 kwietnia w naszej szkole w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia oraz realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”, zorganizowany został Dzień Promocji Zdrowia. „Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia”. Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Uczniowie tego dnia, na drugie śniadanie oprócz kanapek, przynieśli do zjedzenia w szkole owoce i warzywa. Podczas apelu, reprezentanci poszczególnych klas odczytali wymyślone przez siebie hasła promujące zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Na zakończenie obchodów Dnia Promocji Zdrowia odbył się klasowy Bieg po zdrowie. Do tego Biegu przystąpiły również dzieci z grup przedszkolnych: Tygryski i Pszczółki.
Wiosenna przygoda z mieszkańcami DPS Toporów
- 11.04.2024
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Toporowie 10.04.2024r. zaprosili uczniów kl. III wraz z wychowawcą na spotkanie integracyjne „WIOSENNA PRZYGODA”, w trakcie którego odbyło się poszukiwanie śladów wiosny. Spotkanie rozpoczęło się od opowieści podopiecznym o przyrodzie budzącej się do życia po równonocy wiosennej. W ogrodzie na terenie DPS można było już odnaleźć wiele śladów wiosny. Następnie ruszyliśmy wspólnie wiosennym korowodem z gromkimi okrzykami na cześć wiosny. Był też czas na rozrywkę, w której uczestnicy chętnie brali udział w quizach i zagadkach o tematyce wiosennej, podczas których panowała radosna i wiosenna atmosfera. Wszyscy biorący czynny udział zostali ugoszczeni ciasteczkami i herbatą i pyszną kiełbaską z grilla. Wiosenna przygoda zapisała się jako dzień pełen radości i zadowolenia ze wspólnie spędzonego czasu.
Koncerty Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz"
- 11.04.2024
W środę 10.04.2024r. odbył się kolejny w tym roku szkolnym koncert filharmonii przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Uczniowie wysłuchali koncertu pt. “Jak tuba z harfą rozmawiała…”,. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali pięknych utworów przy użyciu delikatnej harfy i tuby-największego i najniżej brzmiącego instrumentu w orkiestrowej rodzinie dętych blaszanych. Uczniowie podczas koncertu poznali budowę instrumentów, historię ich powstania i ewolucji. Koncerty filharmonii to muzyczne spotkania, które mają na celu nie tylko rozwijanie wrażliwości muzycznej uczniów, ale również upowszechnianie wiedzy o muzyce i instrumentach.
Test Wiedzy Ekonomicznej
- 10.04.2024
Informuję, że została udostępniona nowa edycja Testu SKO, pod nazwą: Test Wiedzy Ekonomicznej.
Test nastawiony jest na zagadnienia dotyczące szeroko rozumianych finansów, czym wpisujemy się w obchody Roku Edukacji Ekonomicznej, ustanowionego przez Senat RP.
Do udziału w teście zapraszam dzieci oraz dorosłych, tak aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z wartości edukacyjnej i zabawy.
Szczegóły:
- Test powstał w ramach programu SKO PKO Banku Polskiego, ale mogą w nim uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby – zarówno dzieci (bez względu na posiadanie konta SKO), jak i dorośli.
- Ma formułę online. Będzie można go wygodnie rozwiązać na dowolnym urządzeniu elektronicznym z dostępem do internetu, np. na telefonie, tablecie czy laptopie.
- Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na 7 z 10 pytań, aby otrzymać elektroniczny dyplom potwierdzający wiedzę (z następujących dziedzin: szeroko pojęte finanse, ekologia i cyberbezpieczeństwo)
- Będzie można do niego przystąpić więcej niż 1 raz. Wystarczy się ponownie zalogować, a system wylosuje nową pulę pytań.
- Szkoły na rozwiązanie testu w ramach rywalizacji o nagrody w ,,Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli” będą miały czas do 1 lipca 2024 r., a za jego wyniki mogą otrzymać aż 20% punktów.
Kod szkoły niezbędny do uruchomienia testu - 7465
Test można rozwiązać również w oparciu o kod uniwersalny 0000 (cztery zera)- z tego kodu mogą korzystać osoby dorosłe, np. rodzice.
Link do Testu Wiedzy Ekonomicznej jest dostępny na stronie internetowej Banku oraz na platformie SzkolneBlogi.pl à https://www.pkobp.pl/test-sko/
Opiekun SKO :
Urszula Deptuła
Światowy Dzień Zdrowia 2024: Moje zdrowie, moje prawo
- 10.04.2024
7 kwietnia 2024 r
Na całym świecie prawo milionów ludzi do zdrowia jest coraz bardziej zagrożone.
Choroby i katastrofy są głównymi przyczynami śmierci i niepełnosprawności.
Konflikty niszczą życie, powodując śmierć, ból, głód i cierpienie psychiczne.
Spalanie paliw kopalnych powoduje jednocześnie kryzys klimatyczny i odbiera nam prawo do oddychania czystym powietrzem, a zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz zabija życie co 5 sekund.
Rada WHO ds. Ekonomiki Zdrowia dla Wszystkich ustaliła, że co najmniej 140 krajów uznaje w swoich konstytucjach zdrowie za prawo człowieka. Jednak kraje nie uchwalają i nie wdrażają w praktyce przepisów zapewniających swoim obywatelom prawo dostępu do usług zdrowotnych. Potwierdza to fakt, że w 2021 r. co najmniej 4,5 miliarda ludzi – ponad połowa światowej populacji – nie było w pełni objętych podstawowymi usługami zdrowotnymi.
Aby stawić czoła tego typu wyzwaniom, Światowy Dzień Zdrowia w 2024 r. brzmi: „Moje zdrowie, moje prawo”.
Tegoroczny temat został wybrany tak, aby bronić prawa każdego i wszędzie do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.
Podpisanie umowy na Termomodernizację szkoły
- 05.04.2024
W dniu dzisiejszym została podpisana umowa na remont Szkoły Podstawowej w Toporowie.
Zadanie pn: „Poprawa efektywności energetycznej obiektów Szkoły Podstawowej w Toporowie - gmina Łagów” wykona firma: EL-TECH Radosław Gula, ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 41B, 66-400 Gorzów Wielkopolski
Zadanie inwestycyjne dofinansowane z programu:
Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych
wartość umowy 6.617.400,00zł
Kwota promesy 5.955.660,00
Udział własny 661.740,00
Konkurs wiedzy o parkach krajobrazowych Polski - 3 etap
- 05.04.2024
4 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Konkursie wiedzy o parkach krajobrazowych Polski. Był to już 3 etap tegorocznej edycji. Naszą szkołę reprezentowali Lena Ziemniak, Maja Wójcik i Nikodem Majewski. Wykazali się bardzo dużą wiedzą. Zdobyli aż 69 punktów. Niestety ich koleżanki z Torzymia zdobyły o 2 punkty więcej. Gratulujemy im zwycięstwa, ale jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Spisali się wspaniale. GRATULUJEMY!!!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie